Aktuality - Archiv

Je potřeba podporovat sport od dětských kategorií, shodli se poslanci v debatě o financování
V souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji jsme s poslanci Jakubem Jandou, Patrikem Nacherem a Zdeňkem Kettnerem debatovali o budoucnosti nejen hokeje, ale sportu a jeho financování obecně.
Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. Exhejtman Ivo Vondrák zahájil kampaň v bruntálské restauraci
„Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. A teď ji páchám podruhé.“ Tato slova v nadsázce pronesl v pondělí večer v bruntálské restauraci Radegastovna bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Více zde...
NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM???
Připravujeme pro Vás s Ivo Vondrákem 24 debat napříč našim krajem. Srdečně Vás zvu NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM??? Samozřejmě bez cenzury! Přijďte nám říct, co se vám líbí a co vám chybí ve vašem regionu, co byste chtěli, abychom prosazovali právě pro Vás…
Koaliční smlouva pro krajské volby je podepsána
V Havířově byla v pondělí 25. března podepsána koaliční smlouva hnutí Starostové a nezávislí a hnutí Osobnosti pro kraj do podzimních krajských voleb. Kandidátka ponese název STAROSTOVÉ A OSOBNOSTI PRO KRAJ.
Informační systém specializačního vzdělávání Administrátor odstartuje v lednu 2026, říká Šebelová
Nový informační systém „Administrátor“přinese zásadní digitalizaci a optimalizaci vzdělávacích agend ve zdravotnictví. Jeho cílem je výrazně zjednodušit a zpřehlednit proces postgraduálního vzdělávání lékařů a dalších zdravotnických pracovníku.
Fajná návštěva kolegů ze sousedního Zlínského kraje
Inspirativní exkurze kolegů starostů ze sousedního Zlínského kraje byla hlavně ve znamení architektury. Navštívili jsme společně obce Trojanovice, Kunčice pod Ondřejníkem a Palkovice.
Inspirativní ženy na Karlovce: Mějme se rády a sportujme
Mezinárodní den žen jsem slavila tak, jak si myslím, že by jej politička slavit měla - debatou o rovném zastoupení žen nejen v politice, nejen ve sportu, ale ve všech odvětvích lidské činnosti.
Boj za rovná práva pro stejnopohlavní páry pro mne nekončí, říká poslankyně Šebelová
Výsledek určitě není možné prezentovat jako výhru. Výhra by to byla, kdyby práva včetně názvu toho svazku byla stejná. Na druhou stranu je potřeba ocenit ten obrovský posun, kterého se nám podařilo docílit. Ale není to konec.
V Ostravě proběhl za hojné účasti příznivců, členů a dalších hostů krajský sněm
V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a příznivci našeho hnutí z Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva.
Jsme připraveni hlasovat pro změnu názvu. Jiný ústupek u manželství pro všechny neuděláme
V rozhovoru pro deník FORUM 24 vysvětluji souvislosti s uvažovanou změnou názvu. Ideální to není, to všichni víme. Ale otázka nestojí všechno nebo nic. Rodiny čekají, děti čekají. A vyjadřuji se také k otázce vládní koalice.
Lídři koaliční kandidátky diskutovali se členy napříč krajem
Již na podzim nás čekají důležité krajské volby, snažíme se naslouchat starostům s malým „s“ i našim členům a příznivcům v kraji. Proto jsme se s Ivo Vondrákem postupně sešli se všemi oblastními organizacemi našeho kraje a s krajskou mládeží.
Rok v Moravskoslezském kraji
Poslední den roku je již tradičně spojen s bilancováním a já se o to v rámci naší krajské organizace také pokusím. Letošní rok byl plný zajímavých akcí, milých setkání a také změn.
Vánoční a novoroční přání 2024
Ve světle moc smutných událostí posledních dní Vám přeji zejména poklidné Vánoce v kruhu těch, které máte rádi.
Napsaly nám děti z duhových rodin, vyzývají nás, abychom uzákonili manželství pro všechny. Jsem pro
Ústavně-právní výbor Poslanecké sněmovny už podruhé projednával návrh zákona o manželství pro všechny. Během rozpravy byl mimo jiné představen i otevřený dopis dětí, které vyrostly ve stejnopohlavních rodinách.
Tzv. konverzní „terapie“: zastaralá praxe, která škodí
Jakým způsobem by se měla konverzní „terapie“ regulovat? Není správná chvíle na to, aby Česká republika tuto „terapii“ zakázala? I o tom se hovořilo v rámci debaty „Zrušení konverzní terapie v Česku: Proč léčíme zdravé lidi?“
Výbor pro zdravotnictví zazářil ve výzvě Aktivní září
Proběhlo slavnostní vyhodnocení akce na podporu sportování a pohybu, která proběhla v průběhu měsíce září ve sněmovně. Do výzvy Výbory v akci, aneb každý pohyb se počítá se zapojilo třináct sněmovních výborů.
Představujeme koaliční projekt Starostové a osobnosti pro kraj
Starostové a nezávislí budou v příštím roce v krajských volbách kandidovat v koalici s bývalým úspěšným hejtmanem Ivo Vondrákem a klubem krajských zastupitelů OK.
V Palkovicích opětovně odhalili pomník T. G. Masarykovi a A. Švehlovi
Za slavnostní atmosféry byl v Palkovicích na Frýdecko-Místecku opětovně odhalen pomník připomínající někdejšího prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a předsedu vlády Antonína Švehlu. Původní pomník zničili nacisté.
Setkání starostek, místostarostek, tajemnic, vedoucích MAS a dalších inspirativních žen našeho kraje
V malebném prostředí obce Kunčice pod Ondřejníkem se 5.-6. října konalo úplně první setkání inspirativních žen z celého Moravskoslezského kraje. Událost sloužila jako platforma pro seznámení se, sdílení zkušeností a příběhů, podporu a inspiraci mezi ženami, které hrají klíčovou roli ve svých oblastech a komunitách.
Pohyb na předpis? Čechům by prospěl, míní poslankyně Šebelová
V září jsem vystoupila na konferenci Zdravotnického deníku s názvem Ekonomika prevence, kde jsem měla možnost mluvit o tom, že za významnou součást prevence považuji pohyb. A také jsem zde představila projekt Aktivní ČESKO.
Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.
Kunčice pod Ondřejníkem navštívil ministr kultury Martin Baxa
Obec Kunčice pod Ondřejníkem v červenci navštívil ministr kultury Martin Baxa. Obdivoval místní volnočasový areál, Galerii Karla Svolinského i téměř dokončené veřejné prostranství u budovy obecního úřadu.
Projekt Vzpřímení a pokřivení v Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy
Studie Světové zdravotnické organizace ukazuje, že 80 % dětí a mládeže nemá dostatečné množství pohybu. To je alarmující stav. Proto jsem v uplynulém školním roce navštívila většinu škol v Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy s projektem zaměřeným na pohyb a zdravé držení těla s názvem Vzpřímení a pokřivení.
Návštěva ministra vnitra Víta Rakušana v Moravskoslezském kraji
V červnu jsme v Moravskoslezském kraji přivítali předsedu hnutí Starostové a nezávislí, prvního místopředsedu vlády a ministra vnitra Víta Rakušana. Jeho návštěva byla dvoudenní, první den strávil v Ostravě, druhý den pak zavítal i do Frýdku-Místku, Vyšních Lhot a Nového Jičína.
Královská návštěva
Bylo pro mne obrovskou ctí setkat se s Jeho královskou Výsostí princem Edwardem, vévodou z Edinburghu. Princ přijel do České republiky, aby podpořil a ocenil mladé lidi zapojené do programu The Duke of Edinburgh's Award (DofE). S princem jsme v rámci návštěvy diskutovali o důležitosti podpory mladých lidí.
Slavnostní založení nadačního fondu Aktivní ČESKO
Mnoho subjektů napříč společností z oblasti školství, zdravotnictví, sportu a pohybových aktivit, podnikatelského prostředí i cestovního ruchu, kterým není lhostejný nedostatek pohybu v naší společnosti, spojilo své síly a založilo Nadační fond Aktivní ČESKO.
Stejné děti, různá práva. Poslankyně bojuje za manželství i pro syna gaye
Chci ukázat normalitu. Každému se to může ‚stát. Může to být vaše dítě nebo vaše vnouče. Doufám, že i naším vystoupením se může ta debata kultivovat. Proto to dělám. Jinak se mluví anonymně a jinak ke konkrétnímu člověku.
Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.
Novoroční přání
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za Vaši přízeň a podporu v roce 2022. A popřála Vám vše nejlepší do nového roku. Hlavně pevné zdraví!
Komunální volby 2022
Nezadržitelně se blíží komunální volby. Sdružení nezávislých kandidátů - Nezávislí 2010 jsme založili, jak již název napovídá, v roce 2010, a s malými personálními změnami nás tedy čekají společně již čtvrté komunální volby. Ty letošní pod hlavičkou Nezávislí 2010 a STAN.
Sněm oblastní organizace STAN Frýdek-Místek schválil lídry kandidátek
V pondělí 2. května 2022 jsem v regionu navštívila obec Bukovec na česko-polské hranici, ve které se nachází nejvýchodnější bod naší republiky. Tentokrát se zde konala další pravidelná schůze Oblastní organizace STAN regionu Frýdek-Místek. Za pozvání a organizaci bych chtěla poděkovat zejména hostitelce, starostce Bukovce Monice Czepczorové.
Cesta ke změně českého školství. Školy potřebují ve svých ředitelích najít lídry.
Bylo to právě dění okolo naší základní školy, které mě před pár lety dovedlo do komunální politiky. Také v současné době, je pro mě jako poslankyni Parlamentu České republiky a hlavně členku Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu prioritou investice do vzdělávání a dobře fungující školy, pod správným vedením, protože škola je součástí téměř každé obce a je středobodem jejího žití.
Poslankyně Šebelová: Přeji si prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět!
Několik zajímavých dotazů položil Michaele Šebelové v rozhovoru šéfredaktor Martin Duplák z UDÁLOSTI24/7. V následujícím článku z 8. dubna 2022 naleznete například odpovědi na otázky - co ji ve „velké“ politice nejvíce šokovalo? Kde podle ní Českou republiku nejvíce tlačí bota? Nebo co říká na prezidentskou milost panu Balákovi?
Dřevěný kostelík v Kunčicích pod Ondřejníkem byl mimořádně otevřen veřejnosti
Vedení obce Kunčice pod Ondřejníkem, její občané i návštěvníci se v neděli připojili k symbolické podpoře Ruskem napadené Ukrajiny. Mimořádně byl při této příležitosti otevřen místní dřevěný kostelík.
Poslankyně Michaela Šebelová na CNN Prima News v pořadu Divoká karta
V pátek 28. ledna jsem měla svou televizní premiéru v pořadu Divoká karta na CNN Prima News. O aktuálním dění v Poslanecké sněmovně jsem diskutovala s paní Evou Decroix, poslankyní za ODS a opozičním poslancem Alešem Juchelkou z hnutí ANO.
Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří
V úterý 18. ledna proběhla tisková konference moravskoslezských poslanců hnutí STAN u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří v Ostravě na ulici Chocholouškova 7. V úvodu poslanci kvitovali možnost otevřít kanceláře na jednom místě. Dále představili své priority, kterým by se chtěli během svého mandátu věnovat, či jaká témata budou prosazovat během jednání ve výborech poslanecké sněmovny.
Základní škola a mateřská škola Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem má novou paní ředitelku
V pondělí 3. ledna 2022 jsem uvedla do funkce novou paní ředitelku Základní školy a Mateřské školy Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem, paní Kateřinu Bumbalíkovou. Pro mne jako poslankyni, členku výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a hlavně jako starostku obce je správně fungující škola velice důležitá.
Vánoční přání a PF 2022
Přeji Vám pohodové prožití Vánoc v kruhu nejbližších a hlavně pevné zdraví...
Prezentace na inspiračním fóru svazu měst a obcí
První prosincový den jsem strávila v příjemném prostředí konference pořádané Svazem měst a obcí České republiky, první ročník Inspirativního fóra se zabýval širokou problematikou veřejného prostranství.
Výstava v Galerii Karla Svolinského
Srdečně Vás zvu na návštěvu do naší jedinečné Galerie Karla Svolinského se sbírkou výtvarných děl a darů od více než 246 předních domácích i zahraničních umělců. Galerie vznikla již v roce 1986 z iniciativy místního výtvarného pedagoga Zdeňka Šrubaře. Od roku 1992 do roku 2018 se o galerii starala Základní škola Karla Svolinského. Od roku 2019 převzala správu nad galerií obec Kunčice pod Ondřejníkem, která pro ni vybudovala nové prostory, které jsou nyní konečně otevřeny veřejnosti.
Konference Lepší škola
Začátkem listopadu jsem se spolu s Markétou Menšíkovou, místostarostkou naší obce, zúčastnila v pražském konferenčním centru konference pro zřizovatele Konference Lepší škola 2021: Pro změnu škola, škola pro změnu
Kunčice pod Ondřejníkem. I v práci jste jak na dovolené, říká starostka Šebelová
Redakce Deníku postupně navštěvuje obce na Frýdecko-Místecku a Třinecku, aby zjistila, jak se v nich lidem žije. Starostka Kunčic pod Ondřejníkem Michaela Šebelová v rozhovoru mluví o tom, že se jedná o pěknou a zároveň nenápadnou vesnici. Zmiňuje také fakt, že v obci funguje Galerie Karla Svolinského či že pro školu zrovna hledají nového ředitele.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.