Slavnostní založení nadačního fondu Aktivní ČESKOMnoho subjektů napříč společností z oblasti školství, zdravotnictví, sportu a pohybových aktivit, podnikatelského prostředí i cestovního ruchu, kterým není lhostejný nedostatek pohybu v naší společnosti, spojilo své síly a založilo v pátek 19. května Nadační fond Aktivní ČESKO. Alarmující snížení množství pohybových aktivit v naší populaci má velmi vážné zdravotní a sociální dopady. Nedostatek pohybu představuje vysoký rizikový faktor úmrtnosti a má zásadní vliv na fyzické i psychické zdraví dětí, mládeže, dospělé populace v aktivním i seniorském věku. Proto jsem nesmírně vděčná, že se po mnoha měsících příprav podařilo vytvořit multisektorovou platformu Aktivní ČESKO a že jsem mohla být u toho. Hlavním cílem je spojit síly, zdroje i možnosti působení ke společné propagaci pravidelné pohybové aktivity nejen jako důležité součásti péče o své vlastní zdraví, ale také významné součásti preventivní i léčebné péče státu.

Zakladateli jsou
• Asociace dětské rekreace, z.s.
• Česká asociace Sport pro všechny
• Česká komora fitness
• Česká obec sokolská
• Česká unie sportu
• Hospodářská komora ČR
• Klub českých turistů
• Multisport Benefit
• Navrátil Tomáš
• OREL
• Rada seniorů ČR
• Revma Liga Česká republika
• VŠTVS Palestra
• Svaz obchodu a cestovního ruchu

Slavnostní založení proběhlo v krásných prostorách Charvátova sálu 3. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Vojenské fakultní nemocnice Praha v rámci Mezinárodního summitu Aktivní ČESKO. Summitem provázela hlavní iniciátorka a duše celého projektu Jana Havrdová, která je zároveň prezidentkou České komory fitness.

V rámci programu proběhlo několik odborných přednášek a na ně navazujících panelových diskusí, do jedné z nich jsem byla pozvána jako zástupce zdravotnického výboru poslanecké sněmovny společně s kolegou Tomem Philippem, další dvě jsem měla tu čest moderovat. Myslím si, že celý summit byl plný plodné diskuse, zajímavých speakerů a užitečných informací a nechyběla ani pohybová svačinka. Z mnoha zajímavých hostů bych ráda zmínila ze Starostů a nezávislých Středočeského kraje Jindřišku Romba, místostarostku Dobříše, která se podpoře pohybu na komunální úrovni dlouhodobě věnuje a v rámci příkladů dobré praxe prezentovala jejich skvělé projekty Pěšky do školy a Roztančíme Dobříš.

Jsem ráda, že se v našem hnutí tomuto důležitému tématu věnujeme na všech úrovních. Zdraví a spokojení občané jsou naše priorita. Děkuji všem, kteří se zapojili, nebude vždy všechno ideální, ale budeme se snažit, abychom rozhýbali Česko. Věřím, že se podaří efektivně propojit řadu již skvěle fungujících projektů a díky spojení sil bude mít Aktivní Česko silný hlas, který bude schopný ovlivnit rozhodování orgánů státní správy i samospráv.

Sledujte nás    www.aktivnicesko.cz

Další příspěvky

V Ostravě proběhl za hojné účasti příznivců, členů a dalších hostů krajský sněm
V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a příznivci našeho hnutí z Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva.
Jsme připraveni hlasovat pro změnu názvu. Jiný ústupek u manželství pro všechny neuděláme
V rozhovoru pro deník FORUM 24 vysvětluji souvislosti s uvažovanou změnou názvu. Ideální to není, to všichni víme. Ale otázka nestojí všechno nebo nic. Rodiny čekají, děti čekají. A vyjadřuji se také k otázce vládní koalice.
Lídři koaliční kandidátky diskutovali se členy napříč krajem
Již na podzim nás čekají důležité krajské volby, snažíme se naslouchat starostům s malým „s“ i našim členům a příznivcům v kraji. Proto jsme se s Ivo Vondrákem postupně sešli se všemi oblastními organizacemi našeho kraje a s krajskou mládeží.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.