Prezentace na inspiračním fóru svazu měst a obcíO své zkušenosti se podělili odborníci z praxe i akademické sféry. Pár vět k zamyšlení nám přednesl primátor Bratislavy Matúš Vallo, dovolím si je volně tlumočit i Vám „Veřejný prostor ovlivňuje, jak se lidé ve městě cítí, a to ovlivňuje, jak se k sobě lidé chovají.“ Což určitě podtrhuje důležitost tohoto tématu.

V mém příspěvku jsem sdílela zkušenosti z realizace tří projektů v naší obci, na kterých jsme aplikovali širokou spolupráci s veřejností. To nám přišlo pro proměnu prostoru jako klíčové. Vnímáme totiž, že pokud se na rozhodování podílí co nejvíce lidí nejen z koalice, ale i z opozice a také občané, je vyšší pravděpodobnost, že bude návrh obecně přijat a bude mít šanci i při změně koalice po volbách. Jednalo se o projekty Obnova školního areálu a Přístavba školy.

Zejména jsem zúčastněným přiblížila náš přístup k urbanisticko-architektonické soutěži Nové centrum obce Kunčice pod Ondřejníkem. Zde jsem přesvědčena, že díky široké spolupráci v zastupitelstvu a zapojení občanů jsme díky kvalitnímu zadání získali opravdu kvalitní návrh. S realizací začneme již příští rok. Fóra se společně se mnou zúčastnil také Ing. Zdeněk Strnadel, krajinářský architekt a zastupitel naší obce. Věřím, že společné sdílení zkušeností bylo pro nás všechny přínosem a projeví se i v naší budoucí práci. Jsem velmi ráda, že se díky moderním technologiím mohou podobné akce konat i v dnešní složité době.

Vystoupení je možné sledovat ze záznamu.

Další příspěvky

Napsaly nám děti z duhových rodin, vyzývají nás, abychom uzákonili manželství pro všechny. Jsem pro
Ústavně-právní výbor Poslanecké sněmovny už podruhé projednával návrh zákona o manželství pro všechny. Během rozpravy byl mimo jiné představen i otevřený dopis dětí, které vyrostly ve stejnopohlavních rodinách.
Výbor pro zdravotnictví zazářil ve výzvě Aktivní září
Proběhlo slavnostní vyhodnocení akce na podporu sportování a pohybu, která proběhla v průběhu měsíce září ve sněmovně. Do výzvy Výbory v akci, aneb každý pohyb se počítá se zapojilo třináct sněmovních výborů.
Představujeme koaliční projekt Starostové a osobnosti pro kraj
Starostové a nezávislí budou v příštím roce v krajských volbách kandidovat v koalici s bývalým úspěšným hejtmanem Ivo Vondrákem a klubem krajských zastupitelů OK.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.