Prezentace na inspiračním fóru svazu měst a obcíO své zkušenosti se podělili odborníci z praxe i akademické sféry. Pár vět k zamyšlení nám přednesl primátor Bratislavy Matúš Vallo, dovolím si je volně tlumočit i Vám „Veřejný prostor ovlivňuje, jak se lidé ve městě cítí, a to ovlivňuje, jak se k sobě lidé chovají.“ Což určitě podtrhuje důležitost tohoto tématu.

V mém příspěvku jsem sdílela zkušenosti z realizace tří projektů v naší obci, na kterých jsme aplikovali širokou spolupráci s veřejností. To nám přišlo pro proměnu prostoru jako klíčové. Vnímáme totiž, že pokud se na rozhodování podílí co nejvíce lidí nejen z koalice, ale i z opozice a také občané, je vyšší pravděpodobnost, že bude návrh obecně přijat a bude mít šanci i při změně koalice po volbách. Jednalo se o projekty Obnova školního areálu a Přístavba školy.

Zejména jsem zúčastněným přiblížila náš přístup k urbanisticko-architektonické soutěži Nové centrum obce Kunčice pod Ondřejníkem. Zde jsem přesvědčena, že díky široké spolupráci v zastupitelstvu a zapojení občanů jsme díky kvalitnímu zadání získali opravdu kvalitní návrh. S realizací začneme již příští rok. Fóra se společně se mnou zúčastnil také Ing. Zdeněk Strnadel, krajinářský architekt a zastupitel naší obce. Věřím, že společné sdílení zkušeností bylo pro nás všechny přínosem a projeví se i v naší budoucí práci. Jsem velmi ráda, že se díky moderním technologiím mohou podobné akce konat i v dnešní složité době.

Vystoupení je možné sledovat ze záznamu.

Další příspěvky

Je potřeba podporovat sport od dětských kategorií, shodli se poslanci v debatě o financování
V souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji jsme s poslanci Jakubem Jandou, Patrikem Nacherem a Zdeňkem Kettnerem debatovali o budoucnosti nejen hokeje, ale sportu a jeho financování obecně.
Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. Exhejtman Ivo Vondrák zahájil kampaň v bruntálské restauraci
„Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. A teď ji páchám podruhé.“ Tato slova v nadsázce pronesl v pondělí večer v bruntálské restauraci Radegastovna bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Více zde...
NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM???
Připravujeme pro Vás s Ivo Vondrákem 24 debat napříč našim krajem. Srdečně Vás zvu NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM??? Samozřejmě bez cenzury! Přijďte nám říct, co se vám líbí a co vám chybí ve vašem regionu, co byste chtěli, abychom prosazovali právě pro Vás…

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.