Prezentace na inspiračním fóru svazu měst a obcíO své zkušenosti se podělili odborníci z praxe i akademické sféry. Pár vět k zamyšlení nám přednesl primátor Bratislavy Matúš Vallo, dovolím si je volně tlumočit i Vám „Veřejný prostor ovlivňuje, jak se lidé ve městě cítí, a to ovlivňuje, jak se k sobě lidé chovají.“ Což určitě podtrhuje důležitost tohoto tématu.

V mém příspěvku jsem sdílela zkušenosti z realizace tří projektů v naší obci, na kterých jsme aplikovali širokou spolupráci s veřejností. To nám přišlo pro proměnu prostoru jako klíčové. Vnímáme totiž, že pokud se na rozhodování podílí co nejvíce lidí nejen z koalice, ale i z opozice a také občané, je vyšší pravděpodobnost, že bude návrh obecně přijat a bude mít šanci i při změně koalice po volbách. Jednalo se o projekty Obnova školního areálu a Přístavba školy.

Zejména jsem zúčastněným přiblížila náš přístup k urbanisticko-architektonické soutěži Nové centrum obce Kunčice pod Ondřejníkem. Zde jsem přesvědčena, že díky široké spolupráci v zastupitelstvu a zapojení občanů jsme díky kvalitnímu zadání získali opravdu kvalitní návrh. S realizací začneme již příští rok. Fóra se společně se mnou zúčastnil také Ing. Zdeněk Strnadel, krajinářský architekt a zastupitel naší obce. Věřím, že společné sdílení zkušeností bylo pro nás všechny přínosem a projeví se i v naší budoucí práci. Jsem velmi ráda, že se díky moderním technologiím mohou podobné akce konat i v dnešní složité době.

Vystoupení je možné sledovat ze záznamu.

Další příspěvky

Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.