Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláříV úterý 18. ledna proběhla tisková konference moravskoslezských poslanců hnutí STAN u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří v Ostravě na ulici Chocholouškova 7.
V úvodu poslanci kvitovali možnost otevřít kanceláře na jednom místě a využít tak efektivně prostředky určené ke kontaktu s občany. Michaela Šebelová k novým prostorám uvedla „Vnímám to jako obrovskou příležitost, kterou věřím, že využijeme a dnešek je takový malý začátek.“

V dalším průběhu poslanci představili své priority, kterým by se chtěli během svého mandátu věnovat, či jaká témata budou prosazovat během jednání ve výborech poslanecké sněmovny.

Poslankyně Michaela Šebelová se chce zaměřit na otázky regionálního školství, sportu či zdravotnictví. „Věřím, že se mi v rámci práce v poslanecké sněmovně podaří skloubit dosavadní zkušenosti komunální političky, starostky obce a mé původní profese, kterou je fyzioterapie. Mám radost, že mi vyšlo pracovat v takových výborech, které mě zajímají, kterým si troufám říct, že rozumím a navíc si myslím, že se krásně propojují. Je to výbor pro zdravotnictví a také takzvaný školský výbor.“

Poslanec Petr Letocha se v následujících letech bude zabývat mimo jiné i otázkami bezpečnosti a nezávislostí médií. „Velká část mé práce bude právě v bezpečnostních výborech. Jsem členem výboru pro bezpečnost, členem podvýboru pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby,“ nastínil oblasti svého působení v poslanecké sněmovně Petr Letocha.

Poslanec Michael Rataj jako člen hospodářského výboru otázkami dopravy a ve výboru pro sociální politiku tématy spojenými se sociálním bydlením, dávkovými systémy a úřady práce. „Pokud bych měl uvést konkrétní příklad, zajímají mě nyní plány ŘSD vybudovat v roce 2027 obchvat obce Vrchy na silnici I/57.

 Právě tento týden patří v poslanecké sněmovně jednáním výborů a podvýborů. „Aktuálně zítra jedu do Prahy máme podvýbor pro sport, kde budeme seznámeni s šéfem Národní sportovní agentury, budou se řešit Olympijské hry a ve čtvrtek je potom podvýbor pro regionální školství, kde je pozvaný šéf České školní inspekce pan Tomáš Zatloukal, na setkání se velmi těším.“ Nastínila svůj program Michaela Šebelová.  

Poslanci také představili svou vizi práce v regionu: s občany se chtějí setkávat jak v poslanecké kanceláři, tak v terénu. Hodlají zajíždět do obcí a měst okresů, které vyplývají z jejich územní příslušnosti. V případě paní poslankyně se jedná o Nový Jičín a Frýdek-Místek. V rámci poslaneckých dní se plánují také setkávat s vedením radnic či úřadů. „Máte zájem, abychom za Vámi přijeli? Kontaktujte nás na emailové adrese lucie.vyvialova@stan.cz nebo telefonním čísle 604 699 497,doplnila Michaela Šebelová.

Další příspěvky

Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.