Tisková konference u příležitosti otevření poslaneckých kanceláříV úterý 18. ledna proběhla tisková konference moravskoslezských poslanců hnutí STAN u příležitosti otevření poslaneckých kanceláří v Ostravě na ulici Chocholouškova 7.
V úvodu poslanci kvitovali možnost otevřít kanceláře na jednom místě a využít tak efektivně prostředky určené ke kontaktu s občany. Michaela Šebelová k novým prostorám uvedla „Vnímám to jako obrovskou příležitost, kterou věřím, že využijeme a dnešek je takový malý začátek.“

V dalším průběhu poslanci představili své priority, kterým by se chtěli během svého mandátu věnovat, či jaká témata budou prosazovat během jednání ve výborech poslanecké sněmovny.

Poslankyně Michaela Šebelová se chce zaměřit na otázky regionálního školství, sportu či zdravotnictví. „Věřím, že se mi v rámci práce v poslanecké sněmovně podaří skloubit dosavadní zkušenosti komunální političky, starostky obce a mé původní profese, kterou je fyzioterapie. Mám radost, že mi vyšlo pracovat v takových výborech, které mě zajímají, kterým si troufám říct, že rozumím a navíc si myslím, že se krásně propojují. Je to výbor pro zdravotnictví a také takzvaný školský výbor.“

Poslanec Petr Letocha se v následujících letech bude zabývat mimo jiné i otázkami bezpečnosti a nezávislostí médií. „Velká část mé práce bude právě v bezpečnostních výborech. Jsem členem výboru pro bezpečnost, členem podvýboru pro Policii České republiky, obecní policii a soukromé bezpečnostní služby,“ nastínil oblasti svého působení v poslanecké sněmovně Petr Letocha.

Poslanec Michael Rataj jako člen hospodářského výboru otázkami dopravy a ve výboru pro sociální politiku tématy spojenými se sociálním bydlením, dávkovými systémy a úřady práce. „Pokud bych měl uvést konkrétní příklad, zajímají mě nyní plány ŘSD vybudovat v roce 2027 obchvat obce Vrchy na silnici I/57.

 Právě tento týden patří v poslanecké sněmovně jednáním výborů a podvýborů. „Aktuálně zítra jedu do Prahy máme podvýbor pro sport, kde budeme seznámeni s šéfem Národní sportovní agentury, budou se řešit Olympijské hry a ve čtvrtek je potom podvýbor pro regionální školství, kde je pozvaný šéf České školní inspekce pan Tomáš Zatloukal, na setkání se velmi těším.“ Nastínila svůj program Michaela Šebelová.  

Poslanci také představili svou vizi práce v regionu: s občany se chtějí setkávat jak v poslanecké kanceláři, tak v terénu. Hodlají zajíždět do obcí a měst okresů, které vyplývají z jejich územní příslušnosti. V případě paní poslankyně se jedná o Nový Jičín a Frýdek-Místek. V rámci poslaneckých dní se plánují také setkávat s vedením radnic či úřadů. „Máte zájem, abychom za Vámi přijeli? Kontaktujte nás na emailové adrese lucie.vyvialova@stan.cz nebo telefonním čísle 604 699 497,doplnila Michaela Šebelová.

Další příspěvky

Je potřeba podporovat sport od dětských kategorií, shodli se poslanci v debatě o financování
V souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji jsme s poslanci Jakubem Jandou, Patrikem Nacherem a Zdeňkem Kettnerem debatovali o budoucnosti nejen hokeje, ale sportu a jeho financování obecně.
Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. Exhejtman Ivo Vondrák zahájil kampaň v bruntálské restauraci
„Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. A teď ji páchám podruhé.“ Tato slova v nadsázce pronesl v pondělí večer v bruntálské restauraci Radegastovna bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Více zde...
NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM???
Připravujeme pro Vás s Ivo Vondrákem 24 debat napříč našim krajem. Srdečně Vás zvu NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM??? Samozřejmě bez cenzury! Přijďte nám říct, co se vám líbí a co vám chybí ve vašem regionu, co byste chtěli, abychom prosazovali právě pro Vás…

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.