Kunčice pod Ondřejníkem navštívil ministr kultury Martin BaxaObec Kunčice pod Ondřejníkem v červenci navštívil ministr kultury Martin Baxa. Obcí jej provedla bývalá starostka a současná poslankyně Michaela Šebelová. Zastavili se společně u téměř dokončeného veřejného prostranství před obecním úřadem, jehož návrh vychází z architektonické soutěže.

Dále si prohlédli volnočasový areál u zdejší základní školy s nádhernými beskydskými výhledy. „Právě zachování tohoto areálu mě před 13 lety přivedlo do komunální politiky, kompletně jsme ho zrekonstruovali a nyní je volně přístupný i veřejnosti,“ vysvětluje Michaela Šebelová.


V doprovodu současného starosty Jiřího Mikaly navštívili také Galerii Karla Svolinského v budově základní školy. Galerie vznikla již v roce 1986 z iniciativy místního výtvarného pedagoga Zdeňka Šrubaře. Pyšní se sbírkou výtvarných děl a darů od více než 246 předních domácích i zahraničních umělců. „Překvapilo mě, jak kvalitní díla řady známých výtvarníků obsahuje tato galerie, jsem rád, že se umění věnují i v malých obcích, půvabnou galerii doporučuji k návštěvě,“ uvedl po návštěvě Martin Baxa.
Starosta obce Jiří Mikala také připojuje své pozvání na výstavu s tématem „Krajina“, která se již brzy otevře pro veřejnost: „Galerii Karla Svolinského znovu slavnostně otevřeme v sobotu 5. srpna v 10.30. Galerie bude dále otevřena každou sobotu od 10.00 do 15.00 hodin po celý srpen a září.“

Další příspěvky

Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.