Konference Lepší škola



Začátkem listopadu jsem se spolu s Markétou Menšíkovou, místostarostkou naší obce, zúčastnila v pražském konferenčním centru konference pro zřizovatele Konference Lepší škola 2021: Pro změnu škola, škola pro změnu

Je vždy úžasné potkat se s lidmi, pro které je vzdělání důležité. Jako starostce obce mně na naší škole opravdu záleží. Vidím školu jako součást komunity. Přeji si školu, která se neustále rozvíjí. Školu, která žáky připraví na život a bude je bavit. Školu, která bude užitečná a zároveň přitažlivá. Není to ale jen o škole. Zapojit se musí rodiče, zřizovatel, a ti všichni potřebují podporu. Velmi mne zaujala například přednáška Martiny Běťákové, která na MŠMT vede oddělení podpory škol a zřizovatelů a je duší středního článku podpory (S2030+). Přesně takovou podporu jako zřizovatelé škol na malých obcích potřebujeme. Protože „kde je škola, tam je život“.

Další příspěvky

Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.