Konference Lepší školaZačátkem listopadu jsem se spolu s Markétou Menšíkovou, místostarostkou naší obce, zúčastnila v pražském konferenčním centru konference pro zřizovatele Konference Lepší škola 2021: Pro změnu škola, škola pro změnu

Je vždy úžasné potkat se s lidmi, pro které je vzdělání důležité. Jako starostce obce mně na naší škole opravdu záleží. Vidím školu jako součást komunity. Přeji si školu, která se neustále rozvíjí. Školu, která žáky připraví na život a bude je bavit. Školu, která bude užitečná a zároveň přitažlivá. Není to ale jen o škole. Zapojit se musí rodiče, zřizovatel, a ti všichni potřebují podporu. Velmi mne zaujala například přednáška Martiny Běťákové, která na MŠMT vede oddělení podpory škol a zřizovatelů a je duší středního článku podpory (S2030+). Přesně takovou podporu jako zřizovatelé škol na malých obcích potřebujeme. Protože „kde je škola, tam je život“.

Další příspěvky

Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.