Konference Lepší školaZačátkem listopadu jsem se spolu s Markétou Menšíkovou, místostarostkou naší obce, zúčastnila v pražském konferenčním centru konference pro zřizovatele Konference Lepší škola 2021: Pro změnu škola, škola pro změnu

Je vždy úžasné potkat se s lidmi, pro které je vzdělání důležité. Jako starostce obce mně na naší škole opravdu záleží. Vidím školu jako součást komunity. Přeji si školu, která se neustále rozvíjí. Školu, která žáky připraví na život a bude je bavit. Školu, která bude užitečná a zároveň přitažlivá. Není to ale jen o škole. Zapojit se musí rodiče, zřizovatel, a ti všichni potřebují podporu. Velmi mne zaujala například přednáška Martiny Běťákové, která na MŠMT vede oddělení podpory škol a zřizovatelů a je duší středního článku podpory (S2030+). Přesně takovou podporu jako zřizovatelé škol na malých obcích potřebujeme. Protože „kde je škola, tam je život“.

Další příspěvky

V Ostravě proběhl za hojné účasti příznivců, členů a dalších hostů krajský sněm
V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a příznivci našeho hnutí z Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva.
Jsme připraveni hlasovat pro změnu názvu. Jiný ústupek u manželství pro všechny neuděláme
V rozhovoru pro deník FORUM 24 vysvětluji souvislosti s uvažovanou změnou názvu. Ideální to není, to všichni víme. Ale otázka nestojí všechno nebo nic. Rodiny čekají, děti čekají. A vyjadřuji se také k otázce vládní koalice.
Lídři koaliční kandidátky diskutovali se členy napříč krajem
Již na podzim nás čekají důležité krajské volby, snažíme se naslouchat starostům s malým „s“ i našim členům a příznivcům v kraji. Proto jsme se s Ivo Vondrákem postupně sešli se všemi oblastními organizacemi našeho kraje a s krajskou mládeží.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.