Dřevěný kostelík v Kunčicích pod Ondřejníkem byl mimořádně otevřen veřejnostiEvropa se ocitla v situaci, kterou si donedávna mnozí nedokázali ani představit. Proto se obec Kunčice pod Ondřejníkem symbolicky připojila k podpoře Ukrajiny nejen vyvěšením vlajky na budově Obecního úřadu, ale také mimořádným otevřením místního dřevěného kostelíku.

Nejvýznamnější kulturní památka Kunčic – Dřevěný kostelík svatého Prokopa a Barbory byl do obce převezen v roce 1931 ze Zakarpatské Ukrajiny. „Dá se tak říci, že kus Ukrajiny, její kultury a historie opatrujeme i u nás v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při událostech posledních dní si ještě více uvědomujeme naše vzájemné pouto.“ uvedla starostka obce a poslankyně Michaela Šebelová.

Kostelík byl pro veřejnost mimořádně otevřen v neděli 27. února, hlavně pro osobní modlitby, rozjímání, zamyšlení a uklidnění. „Stojíme za Ukrajinou a modlíme se za ni.“ Dodala paní Šebelová, která celé odpoledne strávila hovory se známými i neznámými lidmi. Místními i přespolními. „Nikomu nebyl osud Ukrajiny lhostejný a rezonovalo, že každý chce a vlastně i potřebuje pomáhat, za což děkuji.“ 

Další příspěvky

V Ostravě proběhl za hojné účasti příznivců, členů a dalších hostů krajský sněm
V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a příznivci našeho hnutí z Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva.
Jsme připraveni hlasovat pro změnu názvu. Jiný ústupek u manželství pro všechny neuděláme
V rozhovoru pro deník FORUM 24 vysvětluji souvislosti s uvažovanou změnou názvu. Ideální to není, to všichni víme. Ale otázka nestojí všechno nebo nic. Rodiny čekají, děti čekají. A vyjadřuji se také k otázce vládní koalice.
Lídři koaliční kandidátky diskutovali se členy napříč krajem
Již na podzim nás čekají důležité krajské volby, snažíme se naslouchat starostům s malým „s“ i našim členům a příznivcům v kraji. Proto jsme se s Ivo Vondrákem postupně sešli se všemi oblastními organizacemi našeho kraje a s krajskou mládeží.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.