Dřevěný kostelík v Kunčicích pod Ondřejníkem byl mimořádně otevřen veřejnostiEvropa se ocitla v situaci, kterou si donedávna mnozí nedokázali ani představit. Proto se obec Kunčice pod Ondřejníkem symbolicky připojila k podpoře Ukrajiny nejen vyvěšením vlajky na budově Obecního úřadu, ale také mimořádným otevřením místního dřevěného kostelíku.

Nejvýznamnější kulturní památka Kunčic – Dřevěný kostelík svatého Prokopa a Barbory byl do obce převezen v roce 1931 ze Zakarpatské Ukrajiny. „Dá se tak říci, že kus Ukrajiny, její kultury a historie opatrujeme i u nás v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při událostech posledních dní si ještě více uvědomujeme naše vzájemné pouto.“ uvedla starostka obce a poslankyně Michaela Šebelová.

Kostelík byl pro veřejnost mimořádně otevřen v neděli 27. února, hlavně pro osobní modlitby, rozjímání, zamyšlení a uklidnění. „Stojíme za Ukrajinou a modlíme se za ni.“ Dodala paní Šebelová, která celé odpoledne strávila hovory se známými i neznámými lidmi. Místními i přespolními. „Nikomu nebyl osud Ukrajiny lhostejný a rezonovalo, že každý chce a vlastně i potřebuje pomáhat, za což děkuji.“ 

Další příspěvky

Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.