Dřevěný kostelík v Kunčicích pod Ondřejníkem byl mimořádně otevřen veřejnostiEvropa se ocitla v situaci, kterou si donedávna mnozí nedokázali ani představit. Proto se obec Kunčice pod Ondřejníkem symbolicky připojila k podpoře Ukrajiny nejen vyvěšením vlajky na budově Obecního úřadu, ale také mimořádným otevřením místního dřevěného kostelíku.

Nejvýznamnější kulturní památka Kunčic – Dřevěný kostelík svatého Prokopa a Barbory byl do obce převezen v roce 1931 ze Zakarpatské Ukrajiny. „Dá se tak říci, že kus Ukrajiny, její kultury a historie opatrujeme i u nás v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při událostech posledních dní si ještě více uvědomujeme naše vzájemné pouto.“ uvedla starostka obce a poslankyně Michaela Šebelová.

Kostelík byl pro veřejnost mimořádně otevřen v neděli 27. února, hlavně pro osobní modlitby, rozjímání, zamyšlení a uklidnění. „Stojíme za Ukrajinou a modlíme se za ni.“ Dodala paní Šebelová, která celé odpoledne strávila hovory se známými i neznámými lidmi. Místními i přespolními. „Nikomu nebyl osud Ukrajiny lhostejný a rezonovalo, že každý chce a vlastně i potřebuje pomáhat, za což děkuji.“ 

Další příspěvky

Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.