Královská návštěvaJedna z věcí, která mě nikdy nenapadla a snad se mi o ní ani nesnilo, je, že bych se mohla někdy potkat s některým ze členů britské královské rodiny. Mimochodem, princ William je narozený jen o několik dnů později než já, a tak jsem jej a celou královskou rodinu vždy sledovala (nejen proto, samozřejmě).

Bylo tedy pro mne obrovskou ctí setkat se s Jeho královskou Výsostí princem Edwardem, vévodou z Edinburghu. Princ přijel do České republiky, aby podpořil a ocenil mladé lidi zapojené do programu The Duke of Edinburgh’s Award (DofE), ten v roce 1956 založil jeho otec princ Philip. Cílem programu je motivovat mladé lidi ke smysluplnému trávení volného času. Za jeho historii jím již prošly tisíce účastníků z mnoha zemí světa, ze všech sociálních vrstev.

U nás funguje Dofe Česká republika již od roku 1995 a odvádí skvělou práci, je mezi mládeží velmi oblíbeným programem neformálního vzdělávání.

S princem jsme v rámci návštěvy diskutovali o důležitosti podpory mladých lidí. Vyslechli jsme dva skvělé příběhy o osobním rozvoji a motivaci. V rámci kulatého stolu jsme také debatovali o formálním i neformálním vzdělávání dětí a mládeže. Vystoupila jsem samozřejmě také k tématu nedostatku pohybu u dětí. Uvedla jsem, že za jednu z výzev současnosti považuji dostat více pohybových aktivit do formálního vzdělávání.
Princ se mnou souhlasil, protože vnímá, že se nedostatek pohybu negativně projevuje na fyzickém i psychickém zdraví mládeže. Informovala jsem také o založení nadačního fondu Aktivní česko, jehož hlavním cílem je zvýšit pohybovou aktivitu všech generací.

 

Další příspěvky

Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.