Královská návštěvaJedna z věcí, která mě nikdy nenapadla a snad se mi o ní ani nesnilo, je, že bych se mohla někdy potkat s některým ze členů britské královské rodiny. Mimochodem, princ William je narozený jen o několik dnů později než já, a tak jsem jej a celou královskou rodinu vždy sledovala (nejen proto, samozřejmě).

Bylo tedy pro mne obrovskou ctí setkat se s Jeho královskou Výsostí princem Edwardem, vévodou z Edinburghu. Princ přijel do České republiky, aby podpořil a ocenil mladé lidi zapojené do programu The Duke of Edinburgh’s Award (DofE), ten v roce 1956 založil jeho otec princ Philip. Cílem programu je motivovat mladé lidi ke smysluplnému trávení volného času. Za jeho historii jím již prošly tisíce účastníků z mnoha zemí světa, ze všech sociálních vrstev.

U nás funguje Dofe Česká republika již od roku 1995 a odvádí skvělou práci, je mezi mládeží velmi oblíbeným programem neformálního vzdělávání.

S princem jsme v rámci návštěvy diskutovali o důležitosti podpory mladých lidí. Vyslechli jsme dva skvělé příběhy o osobním rozvoji a motivaci. V rámci kulatého stolu jsme také debatovali o formálním i neformálním vzdělávání dětí a mládeže. Vystoupila jsem samozřejmě také k tématu nedostatku pohybu u dětí. Uvedla jsem, že za jednu z výzev současnosti považuji dostat více pohybových aktivit do formálního vzdělávání.
Princ se mnou souhlasil, protože vnímá, že se nedostatek pohybu negativně projevuje na fyzickém i psychickém zdraví mládeže. Informovala jsem také o založení nadačního fondu Aktivní česko, jehož hlavním cílem je zvýšit pohybovou aktivitu všech generací.

 

Další příspěvky

Je potřeba podporovat sport od dětských kategorií, shodli se poslanci v debatě o financování
V souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji jsme s poslanci Jakubem Jandou, Patrikem Nacherem a Zdeňkem Kettnerem debatovali o budoucnosti nejen hokeje, ale sportu a jeho financování obecně.
Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. Exhejtman Ivo Vondrák zahájil kampaň v bruntálské restauraci
„Vstupem do politiky jsem spáchal sebevraždu. A teď ji páchám podruhé.“ Tato slova v nadsázce pronesl v pondělí večer v bruntálské restauraci Radegastovna bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Více zde...
NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM???
Připravujeme pro Vás s Ivo Vondrákem 24 debat napříč našim krajem. Srdečně Vás zvu NA SLOVÍČKO S HEJTMANEM??? Samozřejmě bez cenzury! Přijďte nám říct, co se vám líbí a co vám chybí ve vašem regionu, co byste chtěli, abychom prosazovali právě pro Vás…

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.