Poslankyně Michaela Šebelová na CNN Prima News v pořadu Divoká kartaV pátek 28. ledna byl odvysílán pořad Divoká karta na CNN Prima News. O aktuálním dění v Poslanecké sněmovně diskutovala Michaela Šebelová s paní Evou Decroix, poslankyní za ODS a opozičním poslancem Alešem Juchelkou z hnutí ANO.

Prvním tématem rozhovoru bylo financování osobního PR na sociálních sítích paní exministryně financí Aleny Schillerové z veřejných prostředků. Zdůvodnění poskytnuté panem Juchelkou je možno označit za nehorázné. Dále se diskutující věnovali nepříjemnostem spojeným s obstrukcemi opozice ve Sněmovně, které prakticky sněmovnu blokují a v minulém týdnu opět odsunuly hlasování, například o Korespondenční volbě.

Zmíněna byla také docházka či spíše absence některých poslanců při hlasování. Na to paní Šebelová poslanci Juchelkovi oponovala, že poslanci hnutí STAN mají aktuálně největší procentuální účast na hlasování a doplnila „Váš předseda, Vašeho hnutí do té práce nechodí má dvacet procent a dokonce veřejně prohlašuje, že nebude pracovat ani ve výborech, protože by jej to zdržovalo. Ale to je práce poslance, za kterou je placený.“

Podotknuta byla také otázka volby Karla Havlíčka posledním místopředsedou dolní komory. Nechybělo ani krátké hodnocení vlády Petra Fialy, která má za sebou měsíc a půl vládnutí. K otázkám týkající se spolupráce s nově vzniklou stínovou vládou paní Šebelová dodala, že věří v budoucí komunikaci s opozicí, pokud se bude jednat o konstruktivní řešení problémů.

Celý pořad najdete zde:  Divoká karta (128) – Divoká karta – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Další příspěvky

Aktivní září ve Sněmovně!
Velmi mě těší, že se k národní kampani Aktivní září připojila také Poslanecká sněmovna. Akci na její půdě zorganizoval nadační fond Aktivní ČESKO za odborné podpory Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice. Součástí akce je také několikadenní výzva o nejaktivnější výbor sněmovny s názvem „Výbory v akci aneb každý pohyb se počítá“.
Ohlédnutí za Prague Pride 2023
Jedním z témat, kterým se snažím věnovat, je otázka lidských práv. V současné chvíli konkrétně narovnání práv stejnopohlavních párů. Patřím k podporovatelům tzv. manželství pro všechny. Na Prague Pride jsem letos nebyla poprvé, ale po našem rodinném coming outu jsem jej letos prožila mnohem intenzivněji...
Ministr Jozef Síkela navštívil Moravskoslezský kraj
V červenci jsme měli tu čest přivítat v Moravskoslezském kraji dalšího z ministrů, tentokrát Jozefa Síkelu, ministra průmyslu a obchodu. Jednou z jeho zastávek byla i obec Kunčice pod Ondřejníkem, dále navštívil Třinec, Karvinou, Litultovice a Branku u Opavy.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.