Poslankyně Michaela Šebelová na CNN Prima News v pořadu Divoká kartaV pátek 28. ledna byl odvysílán pořad Divoká karta na CNN Prima News. O aktuálním dění v Poslanecké sněmovně diskutovala Michaela Šebelová s paní Evou Decroix, poslankyní za ODS a opozičním poslancem Alešem Juchelkou z hnutí ANO.

Prvním tématem rozhovoru bylo financování osobního PR na sociálních sítích paní exministryně financí Aleny Schillerové z veřejných prostředků. Zdůvodnění poskytnuté panem Juchelkou je možno označit za nehorázné. Dále se diskutující věnovali nepříjemnostem spojeným s obstrukcemi opozice ve Sněmovně, které prakticky sněmovnu blokují a v minulém týdnu opět odsunuly hlasování, například o Korespondenční volbě.

Zmíněna byla také docházka či spíše absence některých poslanců při hlasování. Na to paní Šebelová poslanci Juchelkovi oponovala, že poslanci hnutí STAN mají aktuálně největší procentuální účast na hlasování a doplnila „Váš předseda, Vašeho hnutí do té práce nechodí má dvacet procent a dokonce veřejně prohlašuje, že nebude pracovat ani ve výborech, protože by jej to zdržovalo. Ale to je práce poslance, za kterou je placený.“

Podotknuta byla také otázka volby Karla Havlíčka posledním místopředsedou dolní komory. Nechybělo ani krátké hodnocení vlády Petra Fialy, která má za sebou měsíc a půl vládnutí. K otázkám týkající se spolupráce s nově vzniklou stínovou vládou paní Šebelová dodala, že věří v budoucí komunikaci s opozicí, pokud se bude jednat o konstruktivní řešení problémů.

Celý pořad najdete zde:  Divoká karta (128) – Divoká karta – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Další příspěvky

Važme svá slova. K násilným činům od nich nebývá daleko
Míra předsudečného násilí, kterému jsou vystaveni zdravotně hendikepovaní či LGBTQ+ osoby, je alarmující. Potřebné legislativní kroky můžeme podpořit tím, že budeme druhé uznávat a respektovat. Lépe se pak bude žít nám všem. Více se dočtete v článku Deníku Referendum.
Klíčové priority hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na celostátní úrovni
Celostátní výbor vybral 5 klíčových témat, kterými se hnutí STAN v aktuálním volebním období bude prioritně věnovat na celostátní úrovni. Naši členové tak jasně stanovili cíle, na jejichž naplňování bude STAN minimálně v následujících třech letech intenzivně pracovat.
Konference na podporu sportování mládeže apelovala: Dělejme praktické kroky!
Jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu? A je právě sport důležitým tématem pro společnost? Tyto otázky znovu otevřela Konference na podporu sportování mládeže, na které jsme debatovala s dalšími zástupci státu, krajů a sportovních organizací.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.