Setkání starostek, místostarostek, tajemnic, vedoucích MAS a dalších inspirativních žen našeho krajeV malebném prostředí obce Kunčice pod Ondřejníkem se 5.-6. října konalo úplně první setkání inspirativních žen z celého Moravskoslezského kraje. Akce byla pod záštitou poslankyně Michaely Šebelové pořádána MAS Frýdlantsko–Beskydy, z. s. Pozvánku přijalo na 50 starostek, místostarostek, tajemnic, manažerek místních akčních skupin a dalších inspirativních žen působících v Moravskoslezském kraji. Událost sloužila jako platforma pro seznámení se, sdílení zkušeností a příběhů, podporu a inspiraci mezi ženami, které hrají klíčovou roli ve svých oblastech a komunitách.
Součástí programu nebyla pouze diskuze, ale také prohlídka obce Kunčice pod Ondřejníkem, přednášky týkající se osobního rozvoje či kulturní program.


„Věřím, že to bude pro mnohé starostky a místostarostky velmi zajímavé a užitečné setkání, jehož cílem je se potkat a vzájemně si nasdílet zkušenosti – jak ty dobré, tak ty špatné,” vysvětlila Michaela Šebelová, poslankyně a jedna z iniciátorek setkání.
Po úvodním přivítání a pronesení přípitku Michaelou Šebelovou se účastnice vydaly na prohlídku Kunčic pod Ondřejníkem, kde navštívily místní základní školu a unikátní Galerii Karla Svolinského, která je součástí budovy školy.

Poté si prošly přilehlý volnočasový sportovní areál a nové veřejné prostranství před obecním úřadem. Dále se program přesunul na prohlídku dřevěného kostelíku sv. Prokopa a Barbory ze 17. století, který byl do obce převezen z Podkarpatské Rusi.


V podvečer následovala přednášková část programu, ve které byli nejprve představeni partneři akce a poté se slova ujala psycholožka, koučka a terapeutka Hana Kučová, která účastnicím přiblížila problematiku strategické komunikace nejen v pracovních vztazích. Dále pak následovalo kulturní obohacení ve formě vystoupení pole dance v podání tanečnice Moniky Fojtíkové z Kunčic a okouzlení mikromagií Filipa Dadeje a neformální část programu, ve které se účastnice mohly blíže seznámit a sdílet své zážitky a zkušenosti, vzájemně se inspirovat a podpořit.
Druhý den začal pohybovou svačinkou pod vedením poslankyně, ale hlavně fyzioterapeutky Michaely Šebelové, ta ve svém příspěvku upozornila na nebezpečí spojená se sedavým způsobem života a na potřebu dostatečné pohybové aktivity. Protažení proběhlo podle videí Andrey Sestini Hlaváčkové, které byly vytvořeny Českým olympijským výborem ve spolupráci s nadačním fondem Aktivní Česko.

Dále se účastnice vzdělaly ve svých digitálních dovednostech v režii lektorky a digitální koučky Markéty Ubíkové.


Zuzana Pavlisková, manažerka MAS Frýdlantsko–Beskydy, dodala: „Jsem velice ráda, že jsem se mohla organizačně podílet na prvním ročníku této akce, a mile mě potěšil tak vysoký zájem o ni. Pevně věřím, a zpětná vazba účastnic to potvrzuje, že akce byla přínosná a inspirativní. Spousta z nás získala nové kontakty, mě osobně to namotivovalo k dalším aktivitám a už teď se těším na přípravu dalšího ročníku.“
Setkání se zúčastnila také Helena Pešatová, senátorka pro Frýdecko-Místecko a starostka Frýdlantu nad Ostravicí, která jej komentovala: „Podobná setkání považuji za důležitá. Ženy na vedoucích pozicích by se měly scházet, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se navzájem.“
Za podporu akce děkujeme partnerům, kterými byly společnosti Galileo Corporation, Manutan a Kleinwächter holding.

REPORTÁŽ TELEVIZE POLAR

Další příspěvky

Debata s žáky devátých tříd nejen o Poslanecké sněmovně
V rámci práce poslankyně mám moc ráda debaty s žáky ve školách. Děkuji za pozvání do 11. základní školy Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku a za diskuzi. Všem přeju krásné prázdniny!
Objeli jsme celý kraj od Bruntálu po Bukovec
Na jaře jsme všichni s napětím sledovali Debaty bez cenzury a obdivovali výkon našeho předsedy Vítka Rakušana a viděli jsme, že jezdit za lidmi, diskutovat a vysvětlovat má smysl. Proto jsme debaty zorganizovali i v krajské verzi.
Je potřeba podporovat sport od dětských kategorií, shodli se poslanci v debatě o financování
V souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji jsme s poslanci Jakubem Jandou, Patrikem Nacherem a Zdeňkem Kettnerem debatovali o budoucnosti nejen hokeje, ale sportu a jeho financování obecně.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.