Rok v Moravskoslezském krajiLetošní rok byl plný zajímavých akcí, milých setkání a také změn. V únoru proběhl volební sněm, já byla zvolena do funkce předsedkyně, 1. místopředsedou byl zvolen Jiří Jureček a 2. místopředsedou Petr Rys. Členy sněm zvolil Andreu Lorkovou, Petra Letochu, Michaela Rataje a Davida Kulu. Zároveň jsme nově zavedli systém, že členy krajského výboru s aktivním hlasovacím právem jsou všichni předsedové oblastních organizací. Na všechna jednání zveme i předsedkyni Mladých starostů v našem kraji.
Těmto lidem patří velký dík za to, že se naše oblastní organizace a mSTAN pravidelně setkávají, debatují a sdílí své zkušenosti. V rámci svých časových možností jsem se snažila a budu se snažit i v příštím roce těchto setkání účastnit.

Jsme s vámi v Moravskoslezském kraji
S kolegy poslanci navštěvujeme také naše členy, příznivce a starosty u nich v obcích. Michael Rataj se věnuje Opavsku a Bruntálsku, Petr Letocha Karvinsku a Ostravsku a já mám na starosti oblast Frýdecko-Místecka a Novojičínska, ale z pozice krajské předsedkyně se snažím pokrýt celý kraj.

V letošním roce jsme v kraji přivítali hned několik významných návštěv, ráda bych jmenovala 1. místopředsedkyni sněmovny Věru Kovářovou a kolegyni poslankyni Janu Krutákovou. V lednu zavítal do Opavského Slezska tehdejší ministr školství Vladimír Balaš. V červnu navštívil Ostravu první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan. A v červenci jsme měli možnost ukázat ministru průmyslu a obchodu Jozefovi Síkelovi, že průmysl v našem kraji nejsou jen doly a železárny. Debatovali jsme také s Danuší Nerudovou a Janem Farským.

Nezapomínám ani na práci v poslanecké kanceláři, ve které v průběhu roku proběhlo několik vzdělávacích seminářů nejen pro naše členy a příznivce, ale také pro starosty Moravskoslezského kraje.

Podpora žen v komunální politice
Osobním tématem pro mě letos byla podpora žen v komunální politice, i proto jsem během roku uspořádala mnohé
akce a setkání pro všechny inspirativní ženy našeho kraje. V březnu jsme se sešly u příležitosti Mezinárodního dne
žen v Ostravě, na podzim jsme uspořádaly ve spolupráci s Místní akční skupinou Frýdlantsko-Beskydy dvoudenní akci
v Kunčicích pod Ondřejníkem se semináři i neformálním programem.

Krajské volby
Na podzim jsme intenzivně začali pracovat na blížících se krajských volbách. Krajský výbor rozhodl, že budeme kandidovat v koalici s uskupením okolo bývalého úspěšného hejtmana Ivo Vondráka.
V této spolupráci vidíme velký smysl a věříme, že to společně zvládneme.
Příští rok ale nebude jen o volbách krajských. Naším cílem bude uspět nejen v nich, ale také v těch evropských a senátních.

Vesnice roku
Na závěr bych chtěla zmínit velký úspěch obce Hrádek v čele se starostou Robertem Borskim v soutěži Vesnice roku.

Gratulujeme!

Další příspěvky

V Ostravě proběhl za hojné účasti příznivců, členů a dalších hostů krajský sněm
V pondělí 19. února se v kongresovém centru Hotelu Clarion v Ostravě sešli členové a příznivci našeho hnutí z Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byly volby do krajského zastupitelstva.
Jsme připraveni hlasovat pro změnu názvu. Jiný ústupek u manželství pro všechny neuděláme
V rozhovoru pro deník FORUM 24 vysvětluji souvislosti s uvažovanou změnou názvu. Ideální to není, to všichni víme. Ale otázka nestojí všechno nebo nic. Rodiny čekají, děti čekají. A vyjadřuji se také k otázce vládní koalice.
Lídři koaliční kandidátky diskutovali se členy napříč krajem
Již na podzim nás čekají důležité krajské volby, snažíme se naslouchat starostům s malým „s“ i našim členům a příznivcům v kraji. Proto jsme se s Ivo Vondrákem postupně sešli se všemi oblastními organizacemi našeho kraje a s krajskou mládeží.

Kontakt


Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.